O etapa echilibrata cea cu numarul 6 in Verbandsliga Württemberg 2019/2020! Rezultate, marcatori, clasamentul si topul golgeterilor...

Vineri 6 si sambata 7 septembrie, s-au disputat jocurile etapei a VI-a la fotbal in Verbandsliga Württemberg editia 2019/2020. Vineri s-au disputat doua dintre jocuri, FSV Hollenbach - SKV Rutesheim si Calcio Leinfelden-Echterdingen - TSV Heimerdingen 1910, celelalte 6 jocuri disputandu-se sambata 7 septembrie. A fost o etapa inceputa cu doua victorii ale formatiilor gazde, sambata, oaspetii sau impus in doua dintre intalniri, celelalte jocuri incheindu-se la egalitate. S-au marcat 22 de goluri, 11 de catre jucatorii echipelor gazde si 11 de catre jucatorii echipelor vizitatoare. Putem spune ca a fost o etapa echilibrata, cu doua victorii ale gazdelor, doua ale oaspetilor si 4 meciuriincheiate nedecis... Din pacate, vestile nu sunt tocmai bune pentru jucatorul roman Vlad Munteanu de la echipa TSV Berg, echipa care s-a impus la limita la Tübingen (0-1), jucatorul roman iesit de pe teren accidentat, dupa o intrare criminala a unui jucator de la TSG Tübingen, jucator care in mod normal ar trebui sa primeasca dupa o astfel de intrare o suspendare de cel putin 6 luni... A fost insa avertizat doar cu cartonas galben... Dar iata ce s-a intamplat pe cele 8 stadioane din Verbandsliga Württemberg:

Vineri 6 septembrie

FSV Hollenbach - SKV Rutesheim 3-1

Au marcat: Marius Uhl (min.55), Torben Götz (min.60), Michael Kleinschrodt (min.72) respectiv Alberici

Calcio Leinfelden-Echterdingen - TSV Heimerdingen 1910 2-1

Au marcat: Valentino Stepčić (min.39), Josip Pranjic (min.83)

respectiv Tim Schlichting (min.70)

Sambata 7 septembrie

SSV Ehingen-Süd - TSG Backnang 1-1

Au marcat: Semir Telalovic (min.42) respectiv Mario Marinic (min.24)

VfB Neckarrems-Fussball - TSV Essingen 0-2

Au marcat: Tamás Herbály (min.13) Felix Nierichlo (min.33/11m)

FC Wangen - 1. FC Heiningen 2-2

Au marcat: Jonas Müller (min.18.), Okan Housein (min.74) respectiv Andre Kriks (min.79) Jens Eigentor (min.80)

VfL Sindelfingen - VfL Pfullingen 2-2

Au marcat: Samuel Mayer (min.45.+1), Frederick Mohr (min.50) respectiv Kevin Haussmann (min.16 si min.70)

TSG Hofherrnweiler-Unterrombach - 1. FC Normannia Gmünd 1-1

Au marcat: Nicola Zahner (min.22) respectiv Alexander Aschauer (min.80)

TSG Tübingen – TSV Berg 0-1

A marcat: Arne Kittel (min.52)

Spectatori: cca 150-180

Echipa celor 4 muschetari romani, TSV Berg a reusit o victorie la limita in deplasarea de la Tübingen, insa mai clar decat o arata scorul. Daca Dan Constantinescu a lipsit motivat fiind la nunta fratelui sau Alin, Sabrin Sburlea este inca nerefacut complet, Vlad Munteanu a jucat la Tübingen, pana in minutul 77... O intrare criminala imediat dupa pauza a unui jucator al gazdelor la Munteanu, numai norocul a fost de partea jucatorului roman... Doar cartonas galben a vazut jucatorul lui TSG Tübingen, iar Vlad Munteanu a tras efectiv de el si-a mai jucat vreo 20 de minute... O infirmerie plina are trainerul Oliver Ofentausek...

Avertizati cu cartonas galben:

De la gazde, Hollnberger (min.48), Lack (min.67), Schöller (min.76), iar de la oaspeti, Frick (min.3), Kittel (min.48), Fetscher (min.78), Brielmayer (min.81)

Sa-i spunem si noi CASA DE PIATRA lui Alin Constantinescu!

Echipa SV Fellbach a stat in aceasta etapa.