O etapa a 16-a nebuna in Liga a IV-a la fotbal a judetului Brasov !

Etapa 16 la fotbal din Liga4 a judetului Brasov s-a desfasurat sambata 1 aprilie pe 6 stadioane brasovene. A fost o etapa linistita din punct de vedere al indisciplinatilor, singura eliminare fiind inregstrata la Berivoi, acolo unde Beleaua a oprit o situatie clara de gol a codlenilor desi scorul in acel moment a fost 0-2… Multe goluri s-au marcat in aceasta etapa, atat in partidele din deschideri ale juniorilor cat si in cele ale seniorilor. O etapa cu rezultate normale si firesti dupa calculele hartiei, singura surpriza inregistrandu-se pe terenul liderului la zi, A.S. Viitorul Ghimbav 2014, echipa care cedeaza cele trei puncte vizitatorilor de la A.S.F. Zarnesti , golul victoriei oaspetilor marcat de Stanislav, unul dintre cei mai buni jucatori din Liga4 Brasov in minutul 85. Dar iata ce s-a intamplat acolo in iarba:

A.S. F.C. Precizia Sacele - A.S. Aripile Braşov   2-0

A marcat: Coman 32,49

Au arbitrat: Velea Eusebiu Mihail la centru, Panzaru Viorel Gabriel si Enciu Liviu la margini, toti din Brasov, ca si observatorul jocului, Dumitru Carol

La junior 12-0 !

C.S. Inter Cristian - A.C.S.Prietenii Rupea   4-0

Au marcat: Constantinescu 10, Sohodoleanu 20,30,Arinean 40

Arbitri: Stirbu Ioan Victor la centru, asistat de la margini de Polexe Razvan si Paraschiv Alexandru, toti din Brasov. Observator din partea AJFBV, brasoveanul Szasz Vilmos.

La junior, 1-1.

A.F.C.S. Carpati Berivoi – ACSM Codlea   0-3

Au marcat: Haidau 7,52 si Vasiliu 64

In minutul 58, Beleaua de la gazde opreste o situatie clara de-a marca a codlenilor si vede cartonasul rosu de la centralul Octavian Ciucanu.

Arbitri: Ciucanu Octavian, Ilies Dan Lucian si Nicolae Nanu, toti din Brasov.

Observator  la acest joc, Sandoiu Toma din Fagaras.

La junior 1-0.

A.C.S. Steagu Rosu Brasov - A.C.S. Halchiu 2013   3-9

Au marcat: Ghierasa 44, Ivan 51,73, respectiv Ciuculete 16, Cojocaru 20,42,43,66, Celmare 35, Patrascu 48,86, Nistor 55

Arbitri: Ghimbasan Florin la centru, ajutat la cele doua tuse de Butcaru Felix si Radu Alexandru, toti din Brasov.

Observator, Ercusi Ion-Augustin din Brasov.

8-3 s-a terminat partida juniorilor.

A.C.S.Prietenii Rupea - C.S. Chimia Orasul Victoria   0-3

Au marcat: David 6, Colarez 16,73

Arbitri: O brigada din Fagaras cu Mardan Ciprian Ioan la centru, Bortan Daniel-Mihai si Toca Cosmin la cele doua linii.

Observator: Rizea Adrian din Fagaras.

In partida juniorilor, 1-1.

A.S. Viitorul Ghimbav 2014 - A.S.F. Zarnesti   1-2

Au marcat: Pencea  41, respectiv Dascalu 30 si Stanislav 85

Arbitri: Mormeci Dumitru Robert din Brasov, la centru, asistat la cele doua linii de Boncz Gabriel – Andrei din Fagaras si Osmache Claudiu din Brasov.

Observator: Sulea Valer din Brasov.

In partida juniorilor, 0-6

In aceasta etapa formatia A.S. Olimpic Voila a stat.

Dupa rezultatele inregistrate in aceasta runda, clasamentul nu s-a  modificat fata de etapa precedent si se prezinta in felul urmator: